notariusz słupsk
Masz pytanie? Zadzwoń: tel: 059 848 10 18
rok założenia 2002

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 8:00 - 16:00

 

Informacji o dokumentach niezbędnych do przygotowania aktu notarialnego oraz o terminie ich dostarczenia do Kancelarii udzielamy telefonicznie. W ten sam sposób można uzgodnić termin zawarcia aktu notarialnego oraz uzyskać informacje na temat przewidywanych kosztów notarialnych oraz pozostałych opłat pobieranych przez notariusza, to jest podatków i opłat sądowych. Udzielana telefonicznie informacja o kosztach czynności notarialnej może ulec zmianie po analizie dokumentów i treści wpisów w księdze wieczystej.

 

Płatności przyjmujemy gotówką lub blikiem lub przelewem wykonanym przed dokonaniem czynności notarialnej .

 

Notariusz przed dokonaniem czynności dotyczących zbycia lub obciążenia nieruchomości albo udzielenia pełnomocnictwa do takich czynnosci jest obowiązany do dokonania weryfikacji numerów PESEL Stron w Rejestrze Zastrzeżeń Numerów PESEL i do dokonania odmowy wykonania czynności notarialnej w przypadku stwierdzenia zastrzeżenia numeru Pesel lub w przypadku gdy system teleinformatyczny służący weryfikacji jest niedostępny z powodu planowej niedostępności systemu.

 

Notariusz dokonuje czynności notarialnych w Kancelarii Notarialnej.

 

Czynność notarialna może być dokonana także w innym miejscu, jeżeli przemawia za tym charakter czynności lub szczególne okoliczności. Dotyczy to w szczególności sporządzania protokołów zgromadzeń wspólników spółek, członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz sytuacji, gdy osoba biorąca udział w czynności notarialnej, z uwagi na stan zdrowia albo inne szczególne okoliczności, nie może stawić się osobiście w Kancelarii.

 

W przypadku konieczności dokonania czynności poza siedzibą Kancelarii oraz w przypadku gdy osoba biorąca udział w czynności nie jest w stanie złożyć własnoręcznego podpisu na akcie notarialnym, o okolicznościach tych należy uprzedzić Notariusza lub pracowników Kancelarii.

 

Czynności notarialnych dokonuje się w języku polskim. Na żądanie strony notariusz może dokonać dodatkowo czynności w języku obcym, korzystając z pomocy tłumacza przysięgłego.

 

Akt notarialny przed podpisaniem jest odczytywany w obecności wszystkich osób biorących udział w danej czynności, po czym notariusz upewnia się, czy osoby te dokładnie rozumieją jego treść i znaczenie, a akt jest zgodny z ich wolą.